23 Kasım 2010 Salı

She is out of my league


Amerikan yapımı şu saçma romantik komedileri seviyor musunuz?
Güzel. O zaman bu filmi izleyebilirsiniz bence. Özgüveni olmayan, ara vermek bahanesiyle 2 yıl önce ayrıldığı kız arkadaşı ve onun yeni erkek arkadaşıyla kendi ailesinden biriymiş gibi görüşen çok da yakışıklı olmayan hatta çelimsiz bir vücuda sahip 20'li yaşlarda olduğunu anladığımız havaalanında güvenlikte çalışan genç bir adam ve organizasyon işiyle uğraşan, başarılı, havaalanında kendisini gören tüm erkeklerin salyalarını akıtan, çıtı pıtı sarışın güzel bir hatun.
Başroldeki delikanlımızın arkadaşları da kendisinin asla bu hatunla birlikte olamayacaklarını söyler. Ailesi ve arkadaşları bile ona sen yapamazsın, sen çirkinsin, sen ancak 5 numara olabilirsin derken, o da 10 numaralık hatuna layık görmez kendini ve tabi ki olanlar olur...

Güzel bir kadın çirkin bir adamla beraber olamaz, yani bir kadın karşısındaki insanlara göre güzelse, ya zengin ya başarılı ya yakışılı ya da hepsinin birden barındıran bir adamla beraber olabilir.

İşte filmimiz tam bu noktadan finaliyle ayrılıyor. Çünkü adam kendisine olan güvenini kazanıyor. Ve tabi ki etrafındaki herkese içindekileri haykırıp hatunun kollarına koşuyor.

Matah bir film mi? yoo, değil. Gayet sıradan, hatta o kadar sıradan ki...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder